.

.

Доовид Деца Фудбалски Чорапи Три Ленти Чорапи Високи До Колена Памучни Спортски Чорапи Мали Момчиња Девојчиња Униформни Чорапи Од Цевки

Доовид Деца Фудбалски Чорапи Три Ленти Чорапи Високи До Колена Памучни Спортски Чорапи Мали Момчиња Девојчиња Униформни Чорапи Од

DEN 1.00

Количина на стоки
Тековен

Материјал : Изработен од висококвалитетен памук, мек, удобен, пријателски за кожата, дише и издржлив Големина : должина На Чорап : приближно 14", една големина одговара за момчиња и девојчиња од 3-7 години. Дизајн : чорапите со цевки со Пруги се доволно еластични, лесни за облекување и исклучување, класични и стилски. Памучна Мешавина. Машинско Перење. Материјал : Детските фудбалски чорапи се направени од памук и спандекс, кои се меки, удобни, пријателски за кожата, дишат и издржливи. Оваа висококвалитетна ткаенина му дава на вашето дете удобно чувство што трае цел ден. Дизајн : чорапите со високи цевки за колена за мали Деца се доволно еластични, лесно се ставаат и исклучуваат. Покрај тоа, неговите манжетни имаат и висока еластичност, што може да спречи лизгање на чорапите од нозете. Вашето малечко може да ги носи цел ден без да се чувствува затегнато или лабаво. Една големина одговара на повеќето 3-7 години момчиња и девојчиња. Карактеристика : овие чорапи високи до колена со класичен дизајн на ленти, никогаш застарени. Постојат повеќе бои можат да изберат, лесно се совпаѓаат со разни униформни кошули, шорцеви или здолниште, совршени за училиште или секојдневно носење. Повод : овие слатки чорапи можат да носат без разлика дали се во затворени простории или на отворено. Детските фудбалски чорапи се погодни за сите видови спортови, како што се играње фудбал, играње бејзбол, играње кошарка, трчање, Костим За Ноќта на Вештерките, Хип хоп танц, училишни униформни чорапи, тимски спортови, косплеј итн.

Други карактеристики

Најдобри понуди