.

.

Најдобро од природата чиста маслиново масажа и масло од тело

Најдобро од природата чиста маслиново масажа и масло од тело

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

100% чисто Ладно притиснато. Помас Б одделение. Долг рок на траење. Ниту еден мирис не додаде. Користете за масажа, нега на кожата, како масло за бања. За кожата : антиоксиданс, навлажнувач, после сонце, отстранувач на шминка за очи, третман на брчки, масло од лузна. За коса : Помалку првут, спречете ги сплит краевите, зајакнете ги шахтите, зголемување на сјајот, омекнува. Најдоброто од природата. Направено во САД. Половина галон - 64 унци. Галон - 128 унци. Маслиновото тело масло привлекува надворешна влага на кожата и му дозволува на кожата правилно да ја ослободи потта, да пролее мртва кожа, да ослободи себум и да се бори против слободно-радикалното оштетување од сончевата светлина и загадувањето. Одлично за вклучување во формулациите за масло за масажа за да се зајакне воспалената кожа. Високо во олеинска киселина, мононезаситени есенцијални масни киселини и витамини растворливи во маснотии А, Д, Е, К, како и вообичаени масни киселини како што се палмитинска киселина, сквален и терпени, дејствуваат како емолиенти (природен балсам).

Други карактеристики

Најдобри понуди