.

.

Електрична четка за заби на Tutuloo за деца 2-8 години, IPX7 водоотпорен, лесен за чистење на глава за силиконска четка во форма на U, четка за заби со 3 режими за девојчиња

Електрична четка за заби на Tutuloo за деца 2-8 години, IPX7 водоотпорен, лесен за чистење на глава за силиконска четка во форма

DEN 2.33

Количина на стоки
Тековен

【Заштитете ги забите】 : Нашата електрична четка за заби за момчиња и девојчиња е изработена од мек силиконски материјал од храна, кој е специјално дизајниран за деликатни непцата за деца и чувствителни заби Електричната четка за заби во облик на U ги обвиткува забите на бебето, четкајќи 6 страни во исто време без никакви пропусти и се чисти длабоко помеѓу забите и внатре во забите. Design Дизајн на главата на четката во форма на четка】 : Дизајнот на главата на четката со четка во облик на U-облик на оваа четка за деца има ергономска форма и големина, погодна за деца на возраст од 2-8 години. Може ефикасно да ги исчисти забите со микробранови вибрации и ефикасно да ги исчисти забите за 45 секунди, така што децата ќе се в inубуваат во четкање. Кажете му збогум на проблемите што децата не сакаат да ги четкаат забите, не ги четкајте забите или не ги четкајте забите сериозно. Mods 3 режими се прилагодливи】 : Нашата четка за заби во форма U за деца има 3 режими. Првиот режим на чистење на 15000rmp/min, режим на белење на 10000rmp/min на второ ниво и режим на масажа на 11000rmp/min на трето ниво. Овие 3 режими се придружени со активирање на сина светлина. Сината светлина може ефикасно да ги заштити непцата и да го промовира пародонтот на здравјето, ја намалува појавата на пародонтално заболување. 【IPX8 водоотпорен и меко тело】 : Ултразвучна четка за заби на нашите деца усвојува сеопфатен водоотпорен дизајн на заптивка и длабок водоотпорен IPX8, кој е безбеден за употреба дури и во туш, без да се грижи за оштетување на водата. Силиконското тело против капка е пријатно за децата да се фатат, а не скршени кога паѓаат и нема да паднат. 【Нашата услуга】 : Ако наидете на какви било проблеми пред или по купувањето, ве молиме слободно контактирајте со нас, ќе имаме професионален тим за да ви помогнеме да ги решите проблемите. 【Заштитете ги забите】 : Нашата електрична четка за заби за момчиња и девојчиња е изработена од мек силиконски материјал од храна, кој е специјално дизајниран за деликатни непцата за деца и чувствителни заби. Електричната четка за заби во облик на U ги обвиткува забите на бебето, четкајќи 6 страни во исто време без никакви пропусти и се чисти длабоко помеѓу забите и внатре во забите. Design Дизајн на главата на четката во форма на четка】 : Дизајнот на главата на четката со четка во облик на U-облик на оваа четка за деца има ергономска форма и големина, погодна за деца на возраст од 2-8 години.

Други карактеристики

2*1.18 inch Brush head size :

Најдобри понуди