.

.

Брус Евреин Гурмански деца уста 100 природно органско миење на устата 6 мл, сува уста, гингивитис, расипување на забите, безалкохолно, без флуорид, деца

Брус Евреин Гурмански деца уста 100 природно органско миење на устата 6 мл, сува уста, гингивитис, расипување на забите, безалкохолно, без

DEN 71.68

Количина на стоки
Тековен

Дете безбедни сите природни состојки - 100% природна формула за миење на устата со ксилитол, еритритол, рафинирано не -ГМО кокосово масло, есенцијално масло од лимон и други различни есенцијални масла, избрани раце, првично развиена од планетата Земја Се користи како миење на устата на дете и белење на миење на устата. Што не е во плакнење на устата? - Нема вештачки бои, без хемикалии, без вештачко ароматизирање. BTW има вкус толку добро, вашите деца ќе молат да го користат. Се користи како миење на устата за заболување на непцата. Бродови за вас дехидрирани - само додадете 6 унци од вашата омилена вода. Препорачуваме 8.0+ алкална изворска вода, но секоја вода ќе работи. Тресете го, и таму ќе одите. Нема датум на истекување затоа што во него нема ништо вештачко. Се користи како детска миење на устата и суво миење на устата на устата во едно. Кажете збогум на лош здив - ова природно миење на устата на стоматологот се препорачува како миење на устата со лош здив, а миење на устата на гингивитис дури и миење на устата за миење на устата.

Други карактеристики

Најдобри понуди