.

.

Линија за прицврстување на копродукции Rainier Supply - 50 ft x 3/8 инчи јаже - двојно плетенка најлонска сидро -јаже со јаже со 316SS Thimble и Heavy Duty Marine Grade Snap Hook - црна

Линија за прицврстување на копродукции Rainier Supply - 50 ft x 3/8 инчи јаже - двојно плетенка најлонска сидро -јаже со јаже со 316SS

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

Линијата за сидро со врвен квалитет Може да му верувате : Чувајте го вашиот брод безбеден и безбеден со нашето издржливо, двојно плетенка со сидро на сидро на најлонски брод Нашето сидро јаже од 50 'x 3/8 ”работи совршено со чамци до 27 стапки. Секое јаже на сидро линијата има јачина на кршење од 4.035 фунти и препорачано максимално работно оптоварување до 820 фунти. Направено до последно : Нашето јаже за сидро од 50 метри е направено од супер издржлива двојно плетена најлон, професионално шлаг и топлинска третирана на грлото и горчлив крај за силен брод со јаже. Вклучува не'рѓосувачки челик отпорен на корозија 316 Thimble и Snap Hook за лесно прицврстување-или создадете стандардно сидро возење со своја око и ланец!. Мека на рацете и на вашиот брод : Заштитете ја вашата инвестиција со висококвалитетно двојно плетенка најлон јаже! Многу помеки од јажињата за сидро на конкурентот, нашето двојно плетено јаже со сидро на брод се чувствува мазно во вашите раце и го ограничува гребењето на финишот на вашиот брод. Силен и шок-апсорбент : Ултра силно двојно плетенка јаже има поголема јачина на затегнување од другите материјали! За разлика од другите опции за морско јаже, овие јажиња со брод овозможуваат контролирано истегнување и зголемена апсорпција на шок. Секој од нив застанува против солена вода, сонце, невреме, масло и гниење за долг живот - со голема вредност!. Направени за бродоградилишта, од страна на бродоградилишта : основана од бродоградилишта на северозапад, Rainier Supply Co произведува врвни морски производи и додатоци за пристаништето што ги издржуваат дури и најтешките услови - и ги исполнуваат точните стандарди што ги ценат сериозните бродоградилишта. Линијата за сидро со врвен квалитет Може да му верувате : Чувајте го вашиот брод безбеден и безбеден со нашето издржливо, двојно плетенка со сидро на сидро на најлонски брод. Нашето сидро јаже од 50 'x 3/8 ”работи совршено со чамци до 27 стапки. Секое јаже на сидро линијата има јачина на кршење од 4.035 фунти и препорачано максимално работно оптоварување до 820 фунти. Направено до последно : Нашето јаже за сидро од 50 метри е направено од супер издржлива двојно плетена најлон, професионално шлаг и топлинска третирана на грлото и горчлив крај за силен брод со јаже. Вклучува не'рѓосувачки челик отпорен на корозија 316 Thimble и Snap Hook за лесно прицврстување-или создадете стандардно сидро возење со своја око и ланец!. Мека на рацете и на вашиот брод : Заштитете ја вашата инвестиција со висококвалитетно двојно плетенка најлон јаже! Многу помеки од јажињата за сидро на конкурентот, нашето двојно плетено јаже со сидро на брод се чувствува мазно во вашите раце и го ограничува гребењето на финишот на вашиот брод.

Други карактеристики

Најдобри понуди