.

.

Метална метална фолија од метални метални метални метали занаетчиска алатка за метал со месинг со месинг плоча

Метална метална фолија од метални метални метални метали занаетчиска алатка за метал со месинг со месинг плоча

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок Големина : приближно.8mm, 100x100x1mm, 100x100x1.5mm, 100x100x2mm. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, голема сила. Добра обработливост, лесно заварување. Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Големина : приближно.8mm, 100x100x1mm, 100x100x1.5mm, 100x100x2mm. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, голема сила. Добра обработливост, лесно заварување. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така опсификација : Материјал : месинг : приближно.8mm , 100x100x1mm, 100x100x1.5mm, 100x100x2mmcolor : Како што сликата се прикажани добри механички својства, топлинска состојба пластика има силна отпорност на абење, голема сила, цврстина, добра машинебилност, лесно заварување, соодветно за производство на сите видови на длабока цртање и сила на брандирање Вклучен пакет на компоненти : 1 x месинг лист со ливчиња може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн.

Други карактеристики

Material:
brass
Size:
approx. 100x100x0.8mm, 100x100x1mm,100x100x1.5mm,100x100x2mm
Color:
as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good:
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good machinability, easy welding,:
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components:
Package included:
1 x brass sheet:
Brass sheet roll can be welded, it can be processed to handicrafts, decorative parts, accessories, etc :

Најдобри понуди