.

.

Ултра тенка природна гумена ролна, акрилно лепило, 60a, 0,030 во дебела x 36 во широк x 20 ft.

Ултра тенка природна гумена ролна, акрилно лепило, 60a, 0,030 во дебела x 36 во широк x 20 ft.

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина : 0,030 ", ширина : 36", должина : 20 стапки, Материјал : природна гума, боја : тен. [Перформанси] исто така познати како гума за џвакање и гума од латекс. Природната гума е силна, отпорна на абразија и најеластична од сите гумени материјали. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 3.000 psi, издолжување : 750%, јачина на солза : 22 N/m M, комплет за компресија : 25%, густина : 1,00 g/cm3, температурен опсег : -45 ° до 200 ° F, Спецификации Мет : ASTM D2000 AA 621. [Различни уреди] Природната гума често се користи во динамични апликации како што се изолатори на вибрации и монтирани шок. Самиот производ. Самиот производ. Исто така познат како гума за џвакање и гума од латекс. Природната гума е силна, отпорна на абразија и најеластична од сите гумени материјали.

Други карактеристики

Најдобри понуди