.

.

AccDuer Brass Plate Чиста бакарна лим фолија бакарен лист виолетова бакарна лента виолетова бакарна калем метална ролна DIY индустрија Дебелина на индустријата 0,2 mm/0,3 mm/0. Ме?

AccDuer Brass Plate Чиста бакарна лим фолија бакарен лист виолетова бакарна лента виолетова бакарна калем метална ролна DIY индустрија

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

Карактеристики на материјалот : Тенка фолија плоча е изработена од месинг H62, топлина и, одлична еластичност, голема јачина и добра способност за машини Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка. Бакарниот лист главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. 3 различни густи за вас да изберете : дебела : 0,2 mm, 0,3 mm, 0,4 mm. Материјални својства : Температурата на топла обработка е 750- 830 степени; Температурата на annealing е 600- 700 степени; Температурата на прицврстување на ниска температура за елиминирање на внатрешниот стрес е 260-770 степени. Месинг -листот може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, да се искачуваат добри механички својства и топла пластичност, како и добра машинска обработка, чаршавите се лесни за заварување, а има отпорни, но лесни за производство на пукање. Апликации : Електрична гитара, трансформатор, мобилен телефон, таблет, чип на процесорот за тетратка, чип на северен и југ мост, мемориски чипови, мемориски чипови и мал чип, мал чип тврд сите видови на компјутерски електронски чипови помошна топлина.

Други карактеристики

Најдобри понуди