.

.

Глобус Електрични 01325 60W Гроздобер Едисон А19 Четири Јамка Блескаво Влакно Сијалица, Е26 База, 245 Лумени, Мека Бела

Глобус Електрични 01325 60W Гроздобер Едисон А19 Четири Јамка Блескаво Влакно Сијалица, Е26 База, 245 Лумени, Мека Бела

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

ИЗЛЕЗ НА СВЕТЛИНА : 245 лумени-60 вати-2200 келвини ( меко бело) - 3000 часовен век на сијалицата. МЕКА БЕЛА : 2200 келвини мека бела боја, обезбедувајќи традиционален топол и пријатен амбиент. РАЗНОВРСНА : користете ја вашата имагинација и креативност за да оживеете секоја просторија со гроздобер сијалица Едисон. Создадете ретро гроздобер изглед во секоја просторија или осветлете го вашиот чист модерен стил со пица. ВОЛФРАМСКИ ФИЛАМЕНТИ : специјално дизајнирани и обликувани светилки со Увезени Волфрамски Филаменти му даваат на вашиот дом тој дополнителен посебен уникатен и топол допир. СПЕЦИФИКАЦИИ НА СИЈАЛИЦАТА : одговара на стандарден среден приклучок за основно светло Е26. Глобус Електрикс блескаво гроздобер дизајнер 60 W Гроздобер Едисон А19 Четири Јамка Блескаво Влакно Сијалица Со е26 база. Во раните денови на електричното осветлување, пронаоѓачите како Томас Едисон тестираа и тестираа додека бараа филаменти со долго горење. Во 1890 година, изборот на влакно беше карбонизиран памук. Светилките на глоуб Електрик имаат волфрамско влакно, кое се користи за репродукција на единечна јамка за фиба со гроздобер дизајн.

Други карактеристики

Најдобри понуди