.

.

Fammite R7S LED Сијалица 78MM, 15w Dimmable J78 Поплава Светлина, 150w Халоген T3 Замена За Forchiere Ѕид Sconce Работа Светлина Банкар Светлина, Природни Бели 4000K, Пакет од 4

Fammite R7S LED Сијалица 78MM, 15w Dimmable J78 Поплава Светлина, 150w Халоген T3 Замена За Forchiere Ѕид Sconce Работа Светлина Банкар

DEN 1.67

Количина на стоки
Тековен

Ве молиме измерете ја големината на тела пред нарачката Оваа големина на сијалицата е 78мм*30мм (3,07 инчи*1,18 инчи). Супер Светла, 15 W, 1500lm, 150w Еквивалент. Затемнети, се движат од 10%-100% , непречено затемнување, без треперење. Директна Замена, дизајнирана да замени 78мм волфрамски халогени линеарни светилки кои често се наоѓаат во факели, работни и безбедносни светла, лустер, ѕидни скали, банкарско светло. Мерење : должина 78 мм( 3,07 инчи), дијаметар 30мм (1,18 инчи), подебел од типот Ј двојно завршена халогена сијалица. Ве молиме проверете ја оригиналната големина на сијалицата и тела пред да ја купите оваа сијалица. Керамички r7s база, алуминиумска плоча со пластична куќа, многу потрајни од стаклена цевка R7 S сијалица. Помалку топлина, долг животен век. 12 месеци Бесплатна гаранција за замена. ПРЕДВОДЕНИ Светилки. 4 х Затемнети 15 ВАТИ ПРЕДВОДЕНИ Р7С светилки. Моќност : 15 Вати.

Други карактеристики

Најдобри понуди