.

.

Lxcom Осветлување 3 Пакет G9 LED Сијалица 2w Затемнет Глобус КРИСТАЛНО LED СВЕТИЛКИ 20w Еквивалентен Стандард G9 Bi Pin База COB Светилки Топло Бело 2700k За Лустер Приврзок Апарат ?

Lxcom Осветлување 3 Пакет G9 LED Сијалица 2w Затемнет Глобус КРИСТАЛНО LED СВЕТИЛКИ 20w Еквивалентен Стандард G9 Bi Pin База COB Светилки

DEN 255.84

Количина на стоки
Тековен

€Висок квалитет : G9 КРИСТАЛНА LED сијалица изработена од висококвалитетно стакло и керамика, со 1 ПАРЧИЊА КОЧАН 1505, 2 W, 200 Lumens, висок индекс НА боја RA 80+, агол на зрак од 360 степени, Затемнет, работен безбеден напон НА AC110-130 V заштеда На Енергија : G9 2 W КРИСТАЛНА LED Сијалица, еквивалентна традиционална сијалица СО БЛЕСКАВО СВЕТЛО ОД 20w, многу висока ефикасност на осветлување и малку производство на топлина, заштедете До 80% на сметката за електрична ЕНЕРГИЈА. ●Лесна Инсталација : (Г)26мм *(Ж)50мм (1,02 инчи * 1,97 инчи). Стандардна led база G9 BI-pin, која лесно може да се вгради во разни уреди за осветлување на g9 и веднаш да се вклучи. Ве Молиме Проверете Ја Нејзината Големина Пред Купувањето. Заштита на очите и Долг Животен Век : веднаш до целосна осветленост, без треперење, без звук на зуење. Не ги заморува очите. обезбедете повеќе од 20.000 часа животен век, намалете ја фреквенцијата на повторно светилки. ●Широка Примена : стандардна База G9, лесно може да се вклопи во целото основно осветлување G9. Погоден за внатрешно осветлување и тела од кој било соодветен стил, како што се лустер, светла за приврзоци, светло на тавански вентилатор, осветлување на прозорци, ѕидни светилки, биро светилки итн. Основен Тип : G9 Основна Моќност (W) : 2w Извор На Светлина : 1 COB-LED Напон : AC110 V-130v Прозрачен Флукс : 200 Лумени Материјал : Стакло + Керамичка Димензија : (D)26mm *(H)50mm (1.97 инчи) Еквивалент : 20w Блескаво Сијалица Животен Век : 20,000 Часа Зрак Агол : 360° Температура На Бојата : топло Бело 2700k Cri (ИНДЕКС НА РЕНДЕРИРАЊЕ На Бои) : >80 ПАКЕТ : 3 Парчиња X 2 W G9 LED СВЕТИЛКИ : 1.

Други карактеристики

Најдобри понуди