.

.

Copsiang Copression Coompress Cops за циркулација на жени и мажи - Најдобро за водење на атлетски велосипедизам - 15-20 mmHg

Copsiang Copression Coompress Cops за циркулација на жени и мажи - Најдобро за водење на атлетски велосипедизам - 15-20 mmHg

DEN 319.84

Количина на стоки
Тековен

85 најлон, 15% спандекс Повлечете го затворањето. Чорапи за компресија на бакар - Бакарот е одличен спроводник на електрична енергија, ние ја проширивме неговата природна сопственост за да ја подмлади циркулацијата на крвта на нозете преку бакарни влакна способни да ја оживеат циркулацијата на крвта, заедно со обезбедување компресија од 15-20 mm Hg. Тој нуди најсовршена шема за порамнување за оние кои седат долг период за време на патувањето или на работа. Придобивки за компресија - Чорапите за компресија на Quxiang се дизајнирани да промовираат циркулација на крв и проток на кислород спречуваат замор и помага при обновување на мускулите. Без разлика дали сте спортист, спортист, наставник, екипаж на летови, рецепционер, канцелариски работник, бремена, закрепнување на пациентот, негувајќи мајка, стари лица, нашите чорапи се универзално погодни за целата работа. Удобно и издржливо - нашите чорапи обезбедуваат подобра јачина на ткаенината, додека ја задржуваат флексибилноста на мекоста и подобрената пропустливост на воздухот високо прилагодена за процесот на компресија.

Други карактеристики

Најдобри понуди