.

.

Nike Pro 365 женски хеланки на земјоделски култури

Nike Pro 365 женски хеланки на земјоделски култури

DEN 799.84

Количина на стоки
Тековен

80% полиестер, 20% спандекс Еластично затворање. Изладен удобност-мрежа на телињата дозволува проток на воздух за да ви помогне да се олади за време на допир со висока топлина, допир со мека ткаенина со Dri-Fit технологија ја движи потта од вашата кожа за побрзо испарување за да ви помогне да останете суви и удобни. Допир на потк на пот-мека ткаенина со технологија за драма на DRI ја движи потта од вашата кожа за побрзо испарување за да ви помогне да останете суви и удобни. Удобност околу вашето јадро - Широка еластична лента за половината ги држи на место. Средно издигнување широко еластична лента за половината - тесно вклопување за чувство на гушкање на телото и заоблен цвест низ задниот дел. Mindful Design - Умниот дизајн е направен со најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна и мрежа на телето што му дозволува на вашата кожа да дише кога температурата ќе почне да се крева. Покрај намалувањето на отпадот, рециклиран полиестер ги намалува емисиите на јаглерод до 30% во однос на девицата полиестер. Најк пренасочува во просек 1 милијарда пластични шишиња годишно од депониите и водните патишта. Тип на спорт : Трчање. Кул покриеност и поддршка. Носителите на Nike Pro 365 ве завиткаат во мека ткаенина што се движи додека се протегате, залепувате и спринтирате низ вашите најтешки вежби. Mindful Design е направен со најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна и мрежа на телето што му дозволува на вашата кожа да дише кога температурата ќе почне да се крева.

Други карактеристики

Најдобри понуди