.

.

КУЛИБАР УПФ 50+ Женски Навона Сити Шорцеви-Заштита Од Сонце

КУЛИБАР УПФ 50+ Женски Навона Сити Шорцеви-Заштита Од Сонце

DEN 1200.00

Количина на стоки
Тековен

88% Полиестер, 12% Спандекс Еластично затворање. Миење Раце Само. УПФ 50+ - блокира 98% ОДAYS/УВБ зраците. ТКАЕНИНА : лукселитната ткаенина е луксузно осветлување со пердуви над 50+, развиено за да ја издржи секоја авантура близу или далеку. Мекото, фино ткаење е изненадувачки издржливо за тоа колку лесно и дише се чувствува против вашата кожа. Со суптилно истегнување во 4 насоки, отстранување на влага и брзи суви перформанси, оваа ткаенина е дизајнирана да ве одржува ладни и удобни додека изгледате полирано. КАРАКТЕРИСТИКИ : Опуштено вклопување низ колкот и бутот, еластичен појас, предни џебови и странични процепи на долниот раб; 14 1/2 инчен спој (медиум со големина); Удари во коленото; Миење Раце, сушење на линија; Увезено. СЕ ПРЕПОРАЧУВА за : кога сакате да спакувате светлина и да патувате со стил - техничка заштита од сонце за да ве однесе од разгледување до ручек во кафуле. НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА за : пливање, не отпорен на хлор и солена вода или водоотпорен. Нашето тестирање оди подалеку од првата ткаенина и во реална употреба, оценувајќи ја заштитата ОД УВ пред и по перењето, сончевата светлина и хлорираната вода користејќи ги индустриските стандарди за да ве увери дека добивате вистинска ЗАШТИТА ОД 50+ UPF. Ние ја анализираме секоја ткаенина за УПФ ИV/УВБ рејтингот. Секој од нив е тестиран на 10 места, најмалку 3 пати (повеќе за ленти и разнобојни обрасци или отпечатоци), за да се потврди вистинската ЗАШТИТА НА UPF 50+.

Други карактеристики

Најдобри понуди