.

.

Прилагодливи Хируршки Капачиња Медицинска Сестра, Работна Капа Со Лак Коса Прстени За Жени, Овошје Буфант Чистење Шапка

Прилагодливи Хируршки Капачиња Медицинска Сестра, Работна Капа Со Лак Коса Прстени За Жени, Овошје Буфант Чистење Шапка

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

100% Полиестер Еластично затворање. Машинско Перење. ●Прилагодлива Големина●Буфантните капи се со дијаметар од 18 см/7 инчи и одговараат на големини на главата на повеќето народи, ова капаче за операција има одличен еластичен завој на грбот што ви овозможува да ја прилагодите големината по желба. Еластичната лента на задната страна може да биде врзана во убав лак и да изгледа поубаво. €Материјал За дишење Q капачето За Чистење е изработено од мек, дише, пријателски за кожата, лесен и удобен полиестерски материјал, не се намалува или избледува, што може да се носи цел ден без да се чувствува затнат, дише и удобно за цел ден носење, капите за врзување може да се носат континуирано до 15 часа. Пот-бендот мора да ја миете косата секој ден откако ќе се симнете од работа. Чувајте ја фризурата на работа и бидете повеќе фокусирани на вашата работа. ●Широка Примена●нашите унисекс работни капи медицинските се широко користени во секојдневниот живот, работата, многу погодни за употреба во спа, убавина, хирургија, готвење, санитарни услови за уредување. И шапката е идеален подарок за готвачи, лекари, стоматолози, медицински сестри, фармацевти, пациенти, работници за чистење. Име : работно капаче за жени медицинска, капа пријателска за белило, хируршка капа, капа за чистење, капа за готвач, капа за чистење кујна, капа за врзување, работна капа со копче, капа за хирург, капа за медицинска сестра : 18см/7ин, една големина : 60гр, лесен материјал : Капа - Полиестер, Лента За Потење - Памук, Копче - Пластика Издржлив : засилено шиење, копчињата од двете страни не паѓаат родови : унисекс, мажи, женска група : 14-60 години, стандардни големини за унисекс возрасни и тинејџери метод : машина или рачно перење, сушење, не избелувајброј пати на употреба : еднократно, не за еднократна употреба сезона : Сите сезонифункција : Држач За Опашка, Отпорен На Прашина, Абсорбента На Пот, Спречување На Опаѓање На Косата, повеќе Фокусирајте се на работата.

Други карактеристики

Најдобри понуди