.

.

Органски памук со памук без латекс, возрасни чизми за алергиски контакт дерматитис

Органски памук со памук без латекс, возрасни чизми за алергиски контакт дерматитис

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

100% памук Само миење на рацете. Изградба без алергија-ако вашите чорапи донесуваат чешање и непријатност на нозе, еластичната вградена во ткаенината може да биде виновникот. Повеќето конвенционални чорапи се направени со синтетички ткаенини, еластици и хемикалии за да им помогнеме да ги одржат суви и затегнати, така што создадовме хипоалергични чорапи без тие токсични материјали за да спречиме несакани иритации да се случат. Функционални карактеристики - дури и без употреба на синтетички материјали, нашите хипоалергични чорапи се исто толку еластични за носење и солза, како и конвенционалните користејќи ги сите соодветни карактеристики. Овие чизми за возрасни имаат покриени шевови за да спречат триење и агитација и се опремени со двојна постава за максимална удобност и апсорпција. Органски квалитет - исто така се чувствува нежно на кожата, сите благодарение на органските материјали што се користат за развој на овој производ. Овие чорапи се направени од 100% органски памук за да се осигура дека ништо не ја допира вашата чувствителна кожа освен најчистиот материјал. Тие исто така се без латекс и без спандекс, на крајот спречувајќи ги другите надразнувачи да предизвикаат одблесоци. Удобно парче - без разлика дали се легнувате дома, одите на работа, или само водете работи, овие хипоалергични чизми за возрасни се неопходни за удобност, совршени за носење кога имате егзема, псоријаза, хемиска чувствителност, други форми на алергија, па дури и спортист на спортист стапало. Некомпромисен квалитет - сите памук што го користиме во облеката е органски одгледуван без хемиски пестициди, овластен со глобалниот органски текстилен стандард (GOTS).

Други карактеристики

Најдобри понуди