.

.

Карбидна Крајна Мелница, 404, 25мм Д, 38мм Сече Л

Карбидна Крајна Мелница, 404, 25мм Д, 38мм Сече Л

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Завршна мелница со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтниот челик, отпорен на абење и високи температури на сечење. Квадратни носот крајот мелница. За апликации за дупчиња, периферно сечење, паѓање и профилирање. Користете со алуминиум, леано железо, челик со низок и среден јаглерод, легиран челик, нерѓосувачки челик и стврднат челик. Карбидна крајна мелница, оценка со високи перформанси, список број 404, е од редовен тип. Има крајен стил - квадратен крај, крај-централно сечење, тип на димензија-Метрички, дијаметар-25,00 мм, дијаметар на стеблото-25,00 мм, должина на сечење-38,00 мм, вкупна должина-102,00 мм, број на флејти-4, тип на сечење-центар, насока на сечење-десна рака, агол на спирала - 30 степени, завршна Обработка. Апликација-за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии.

Други карактеристики

Најдобри понуди