.

.

Гроздобер фото албум 1800 -ти за картички за кабинети

Гроздобер фото албум 1800 -ти за картички за кабинети

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

Антички албум за картички за кабинети Севкупно : 11 3/8 x 9 x 3 инчи. Виндоус : 3 3/4 x 5 1/4 инчи. Антички албум за картички за кабинети. Севкупно : 11 3/8 x 9 x 3 инчи. Виндоус : 3 3/4 x 5 1/4 инчи. Антички албум за картички за кабинети. Датуми од 1880 -тите. Надворешноста е покриена со портокалова кадифена ткаенина. Позлатена завршница до рабовите на страницата. Целокупните мерења се приближно 11 3/8 x 9 x 3 инчи. Постојат 36 страници секоја со еден прозорец што мери приближно 3 3/4 x 5 1/4 инчи. Ова е античка ставка и има некои знаци на возраст и употреба. Има одредена штета на страниците. Некои носат на капакот на ткаенината. Калпот е скршен/исчезнат.

Други карактеристики

Најдобри понуди