.

.

MV7 микрофон поп филтер -маска штит за Shure MV7 микрофон, 4 инчи 3 слоеви на ветробранот со флексибилен клип од 360 ° Gooseck од SunMon

MV7 микрофон поп филтер -маска штит за Shure MV7 микрофон, 4 инчи 3 слоеви на ветробранот со флексибилен клип од 360 ° Gooseck

DEN 1105.60

Количина на стоки
Тековен

【Професионализам】- дизајниран специјално за микрофони Shure MV7, потиснете ги звуците на пукање за да одржите јасно аудио 【3 слој дегин】 - Поп -филтерот е направен од двојно слоевити челични мрежи во надворешна и една слоевита ветробрана од пена во средина. Ја оптимизира дифузијата на струјата на воздухот за максимална аудио транспарентност што ги елиминира ПЛОЗИВИ многу поефикасно од филтрите за ткаенини. 【Прилагодлив Gooseck】- држачот на челичниот метал во целост ја поддржува тежината на филтерот и ја одржува на место. Можете да го прилагодите аголот и растојанието помеѓу екранот и микрофонот за најдобро да одговараат на вашите потреби за вашиот прекрасен глас. 【Издржливост】- Ветерниот поп-екран е изработен од материјал од не'рѓосувачки челик, спречува да се испрска плунката од 'рѓосаност што може да се користи долго време. 【Лесно за инсталирање】- Прилагодлива завртка за вртење на завртката со гумен подлога прикачена дизајн спречете го гребење.

Други карактеристики

Најдобри понуди