.

.

Специјални Материјали Тетер Срце Лажица Орална Моторна Терапија Алатки, Текстура Стимулација И Сензорни Влез Третман За Бебиња И Мали Деца, Бпа Слободен Силикон, Д

Специјални Материјали Тетер Срце Лажица Орална Моторна Терапија Алатки, Текстура Стимулација И Сензорни Влез Третман За Бебиња И Мали Деца,

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Лажица Тетер Моторна Алатка (3-Пакет) Орални Стимулирачки Текстури. Флексибилна, Ergономска Рачка. Храна-Одделение Безбедно, Латекс Слободен Силикон. Помага Да Се Зголеми Активноста На Горната Усна (Отстранување Храна). Безбеден За Сите Видови Храна и Пире. Безбедна машина За миење садови Со Благ Сапун и Топла Вода. Рано Учење и Самохранење-Овие заби за бебиња од 0-6 месеци им помагаат на малите деца да преминат од млеко и формула во цврста храна и пире со подобрена доверба дејствувајќи како алатка за упатство за цврста храна. Забавно, Текстурирано Сетилно Искуство-Развиено од ветеран педијатриски работен терапевт овој бебешки силиконски заби во форма на срце има сензорни испакнатини и рабови кои поддржуваат болно никнување на забите и инспирираат орално истражување безбедно и удобно. Мек, Флексибилен Дизајн Безбеден За Деца-Изработен со силикон без БПА, оваа лажица за хранење бебиња има рамен, флексибилен крај што им овозможува безбедно да се хранат, а потоа да гризат или џвакаат на крајот без да ги оштетат забите или непцата за подобро, побезбедно рано учење. Удобна, Ergономска Рачка-идеална големина за помали раце и прсти, нашата бебешка лажица самохрани заби им дава поголема контрола врз преместувањето на храната од сад или чинија во устата, така што тие добиваат самодоверба со секој вкусен залак. Издржлив И Безбеден За Миење Садови-Од џвакање до гризење до фрлање во машина за миење садови оваа бебешка заби 2-во-1 и лажица за самохранење е дизајнирана да поддржува растечки бебиња и мали деца и е опција без стрес за мајки и татковци. Рано Учење и Самохранење-Овие заби за бебиња од 0-6 месеци им помагаат на малите деца да преминат од млеко и формула во цврста храна и пире со подобрена доверба дејствувајќи како алатка за упатство за цврста храна. Забавно, Текстурирано Сетилно Искуство-Развиено од ветеран педијатриски работен терапевт овој бебешки силиконски заби во форма на срце има сензорни испакнатини и рабови кои поддржуваат болно никнување на забите и инспирираат орално истражување безбедно и удобно. Мек, Флексибилен Дизајн Безбеден За Деца-Изработен со силикон без БПА, оваа лажица за хранење бебиња има рамен, флексибилен крај што им овозможува безбедно да се хранат, а потоа да гризат или џвакаат на крајот без да ги оштетат забите или непцата за подобро, побезбедно рано учење. Удобна, Ergономска Рачка-идеална големина за помали раце и прсти, нашата бебешка лажица самохрани заби им дава поголема контрола врз преместувањето на храната од сад или чинија во устата, така што тие добиваат самодоверба со секој вкусен залак.

Други карактеристики

Најдобри понуди