.

.

Јогет 42х90мм големи етикети за домашно движење за движење во стан, 4 различни етикети за пакување во боја + 40 парчиња кревки налепници + 40 парчиња Отстранливи празно е

Јогет 42х90мм големи етикети за домашно движење за движење во стан, 4 различни етикети за пакување во боја + 40 парчиња кревки налепници

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Паметен дизајн : 1-2 спална соба Помеѓу помошник, бања, кујна, етикети за дневна соба вклучени Тоа е идеја за придвижување на станот или помала куќа. Етикети за движење на око за кутии : Осветлете ги етикетите за пакување за кутии со овие убави налепници за движење кодирани во боја, ослободете се да пишувате директно на кутијата, постојани прашања и хаос, водете економична и заштеда на време заштеда на куќата. Ајде да организираме движење без стрес. 40 етикети бело празно отстранливи етикети : не само за кутија, туку и погодни за мебел. Етикетирајте ги масите, столчињата, стаклото, орманите и другите мебели цврсто, лесно излупете без остаток, никогаш не поминувајте многу време за повторно да исчистите. Исто така, овие етикети со бело празно се идеални за прилагодена употреба, само означете ги за да ги класифицираат и разликуваат. Етикети за пакување во спалната соба : Направено од трајно лепило за да се обезбедат овие етикети со кодирани во боја, се држат на картонски кутии цврсти, никогаш не паѓаат под масовно оптоварување. 240 етикети за кутии за движење : Вкупно 42 листови 42х90мм етикети (5 етикети/лист). 4 различни етикети за живеење за покривање на целиот дом, 40 кревки налепници и 40 прилагодени етикети за отстранлив мебел. Добра идеја е за упатствата каде да ги поставите вашите кутии. Ве молиме, испробајте ги нашите етикети за пакување во боја за кутии, тие ќе ви помогнат да останете организирани за време и откако ќе се преселите. Овие налепници што се движат, исто така, ги поучуваат движечите да ги ставаат на соодветното место јасно и брзо.

Други карактеристики

Најдобри понуди