.

.

Соларно наводнување на отворено конзерва за светло-бутерфлај-светла, метално стакло соларно напојување градинарски украс украс за осветлување во дворот надвор

Соларно наводнување на отворено конзерва за светло-бутерфлај-светла, метално стакло соларно напојување градинарски украс украс за осветлување

DEN 255.84

Количина на стоки
Тековен

1 Ве молиме вклучете го прекинувачот „вклучен“ пред да се полни и да користите. Ве молиме, поставете ги вашите соларни светла во сончевата област за да се наплаќаат во текот на денот и да ги чувате подалеку од другите извори на светлина за директна изложеност во текот на ноќта. Ако сончевиот панел не може да добие доволно енергија од сончева светлина, тој ќе има помала осветленост и пократко работно време во текот на ноќта. Надградете ги светлата на патеката - најновите светла на соларна патека, комбинирани со жици светла и стакло од стакло од пеперутка, создава креативен и природен амбиент за да го воодушевите вашиот дом. Сончеви светла за заштеда на енергија - Нашите светла за соларна патека се напојуваат со соларна енергија, не е потребна жица или надворешна електрична енергија. Изградете со автоматска функција на сензорот за светлина. Автоматски светлина од самракот и исклучено во зората, време на осветлување до 6-8 часа. Светла на отпорни на временски услови- мерки 41 инчи, соларна панел IP44 водоотпорен одделение, без грижи за употреба на сонце, дожд, снег, мраз и кое било друго лошо време. Лесно инсталирање и употреба- Не е потребно жици. Вклучете го прекинувачот, направете ги парчињата заедно како што се прикажува сликата и директно вметнете ги во почва за да се заврши инсталацијата. Сите чекори трае не повеќе од 5 минути. Единствена декорација на отворено - Погодно за надворешно, градина, тревник, вила, патека или двор, патека, патека, тротоар, дворови, патека, влезна порта, двор или тремот итн. Светла и привлечна стаклена шема на пеперутка, создава креативен и природен амбиент да го воодушеви вашиот дом.

Други карактеристики

Најдобри понуди