.

.

32gb Турбо Брзина MicroSDHC Мемориска Картичка ЗА SAMSUNG ПРЕСТОН ПРОПЕЛ. Мемориската Картичка Со голема Брзина Доаѓа со бесплатни SD И USB Адаптери. Доживотна Гаранција.

32gb Турбо Брзина MicroSDHC Мемориска Картичка ЗА SAMSUNG ПРЕСТОН ПРОПЕЛ. Мемориската Картичка Со голема Брзина Доаѓа со бесплатни

DEN 529.60

Количина на стоки
Тековен

32gb Микро Картичка Класа 2 Производител Тим Група + Слободен ГОЛЕМА Брзина USB читач Само 10% од големината на стандардната SD картичка. Вграден Код За Корекција На Грешки (ECC) за откривање и исправување на грешките во преносот. Поддржува Заштита На Содржината за Медиуми За Снимање (КПРМ). Доживотна Гаранција. "3g и 4g технологија значи дека мобилните телефони сега можат да пренесуваат податоци безжично побрзо од кога било. Ова значи дека се можни нови апликации, вклучувајќи дигитално снимање видео, камери, репродукција на видео, мп3 музика, игри, personal сметки и дневници, е-пошта и снимање глас. Откако ќе бидат достапни само на персоналните компјутери, овие моќни мултимедијални функции сега се поддржани и на мобилните телефони. Ова ги прави мемориските картички на MICROSDHC на ТИМОТ со нивните високи стапки на пренос совршен натпревар за видео и фотографија со висока резолуција на мобилни телефони. Мемориските картички на ТИМОТ micro SDHC се засноваат на оригинална флеш меморија на производителот и се фабрикуваат со помош на напреден процес кој обезбедува брзи стапки на пренос на податоци, како и компактна големина. Ова значи дека е совршено за новата генерација мобилни телефони, 3g мобилни телефони и Pda кои нудат висококвалитетна мултимедијална репродукција. Сѐ од дигитални фотографии, видеа, mp3 музика, игри, мапи и мултимедијални клипови може да се спакува во оваа мала картичка со големина на ноктот.

Други карактеристики

Најдобри понуди