.

.

ITOS365 Рачно изработена дрвена кутија за накит за жени Организатор на накит Рачни резби за подароци

ITOS365 Рачно изработена дрвена кутија за накит за жени Организатор на накит Рачни резби за подароци

DEN 398.88

Количина на стоки
Тековен

Големина : Должина- 7 инчи, ширина- 5 инчи, висина- 2,3 инчи Материјал : Дрво, тежина : 1 фунти. Прекрасна рачно изработена кутија за накит / кутија / складирање, кутијата доаѓа со кадифена внатрешна постава и месинг за да ги задржи гребнатините на содржината бесплатно и безбедно. Прекрасен месинг цветен вметник го прави ова прекрасна кутија за накит. Одлични идеи за подароци -високо украсни и функционални, идеално е да ги чувате вашите накит, ситници, привлечност и други минијатури. Убава ставка за подарок на пријател или сакана. Големина : Должина- 7 инчи, ширина- 5 инчи, висина- 2,3 инчи. Материјал : Дрво, тежина : 1 фунти. Прекрасна рачно изработена кутија за накит / кутија / складирање, кутијата доаѓа со кадифена внатрешна постава и месинг за да ги задржи гребнатините на содржината бесплатно и безбедно. Прекрасен месинг цветен вметник го прави ова прекрасна кутија за накит. Одлични идеи за подароци -високо украсни и функционални, идеално е да ги чувате вашите накит, ситници, привлечност и други минијатури. Убава ставка за подарок на пријател или сакана. Оваа кутија за накит со шарки со прекрасна декоративна рачна врежана цртање и вметната работа е рачно изработена од страна Посебно место каде што можат да се видат секој ден. Ако барате ефтина кутија за накит за да му дадете како ефтин подарок на некој посебен, но сепак сакате да бидете сигурни дека прекрасната дама или девојка добива подарок со апсолутен најдобар квалитет, нашата рачно изработена индиска кутија за накит од дрво е совршен избор. Нашата кутија за накит за девојчиња и жени е дизајн што нема да го најдете во продавниците или на кое било друго место. Секоја од кутијата за накит е рачно изработена од Шестам Вуд, индиски познат по својата издржливост и убаво природно жито. Рачно изработената индиска кутија за накит од дрво е направена со традиционални техники што се пренесени низ генерации на занаетчии од Сахаранпур, Индија.

Други карактеристики

Најдобри понуди