.

.

Скала за електронска платформа за тежина на Tuffiom 220lb, дигитален кат скали за преклопување на тешки преклопници, LCD дисплеј со висока дефиниција од не'рѓосувачки чели

Скала за електронска платформа за тежина на Tuffiom 220lb, дигитален кат скали за преклопување на тешки преклопници, LCD дисплеј со

DEN 671.84

Количина на стоки
Тековен

【Точно мерење】-Скалата користи сензор за висока прецизност Капацитет на тежина : 0,1kg-100kg/0. Вградена батерија што може да се надополнува, користете широк напон од 100 V-240 V, доаѓа со адаптер AC/DC со стандарден приклучок во САД. LCД ЛЦД-екран со висока дефиниција】-Надграден дисплеј и копчиња од не'рѓосувачки челик. Опремени со напредни компјутерски функции како : Tare, C, Zero, M Etc, измерете и чувајте 99 артикли во меморија на скала. Специјално додајте копчиња од светлина и kg/lb. 【Врвен квалитет】- Платформата за мерење мери 11.7'''W, цврста и широка платформа опфаќа разни предмети. 4 Прилагодливи стапала за докажување на лизгање за одржување на рамнотежата на платформата. Дизајнот со преклопување го олеснува носењето и складирање, заштеда на простор. 【Корисник за дизајн】- Собранието е лесно и така е и расчистување. Лесен за употреба и поставување, големиот дисплеј е лесен за читање, одлично и за затворен и за надворешна употреба. И тоа е погодно за пошта, прехранбена индустрија, електроника, рудници, медицинска индустрија и земјоделство. Исто така добро за мерење на куче, мачка или кое било друго животно. 【Доживотно услуга】- Одиме над и пошироко за да обезбедиме највисок квалитет на производот и највисока услуга за клиенти. Сите проблеми ве молиме контактирајте не, со нас секогаш купувате стрес и бесплатно ризик!. 【Точно мерење】-Скалата користи сензор за висока прецизност. Капацитет на тежина : 0,1kg-100kg/0. Вградена батерија што може да се надополнува, користете широк напон од 100 V-240 V, доаѓа со адаптер AC/DC со стандарден приклучок во САД. LCД ЛЦД-екран со висока дефиниција】-Надграден дисплеј и копчиња од не'рѓосувачки челик. Опремени со напредни компјутерски функции како : Tare, C, Zero, M Etc, измерете и чувајте 99 артикли во меморија на скала.

Други карактеристики

Најдобри понуди