.

.

Дигитална дебелина од 0,001мм Мерач Висока прецизност 0-12.7мм покажувач на екранот Калипер Електронски микрометар за хартија, кожа

Дигитална дебелина од 0,001мм Мерач Висока прецизност 0-12.7мм покажувач на екранот Калипер Електронски микрометар за хартија, кожа

DEN 831.84

Количина на стоки
Тековен

☆ Тип на точност : 0,001мм, мерен опсег : 0-12,7 (мм), измерете ја длабочината на 30мм ☆ Голем LCD дисплеј се користи за да се олесни читањето. ☆ Рачка за зафат, активирање на палецот и вретено наполнет со пролет за точни мерења. ☆ Мерење за дебелина на накит, кожа, гума, ткаенина, жица, хартиен филм, метален лист и др. ☆ Список на пакување : 1 x LCD дигитална дебелина мерач, упатство за упатства 1 x, 1 x кутија. Specifications : Measuring range : 0-12.7 (mm)Accuracy type:0.001mm Size : 12x10cm Head diameter:10mm Measure the depth:30mm Feature:electronic thickness micrometer Function : thickness gauge With Backlight Or Not : Yes Color : Grey Usage : thickness tester Type:thickness gauge of automotive paint Features : Large ЛЦД-екран, лесен за читање.Макулно вклучување/исклучување или автоматско исклучување. Упатство за упатства за мерач1*** кутија.

Други карактеристики

Најдобри понуди