.

.

Микаса Божиќна хармонија Дедо Мраз и Фигура за кучиња

Микаса Божиќна хармонија Дедо Мраз и Фигура за кучиња

DEN 1.00

Количина на стоки
Тековен

Изработена од Микаса Брегот на Коска Нагласено со 24 карат злато. Приближно 5 "Високо. Со трепкање во очите, Дедо Мраз никогаш не го заборава кучето, како што е очигледно овде, со Дедо Мраз и дава Божиќно лекување на најдобриот пријател на човекот. Оваа весела Дедо Мраз и неговата Канин Компатион се формираат како прекрасна фигура од слонова коска од Микаса. Оваа целосно димензионална фигура е изработена од Микаса убава Кина и богато нагласена со чисто 24 карат злато. Фигурината е пример за извонредна уметност и занаетчиство на Микаса.

Други карактеристики

Најдобри понуди