.

.

Висока 1 парчиња Висока Прецизност Со Голема Брзина Машина Алатка Вретено Топката Завртка 30TAC62B SUC10PN7B 30TAC62C Suhpn7c Големина 30X62X15MM

Висока 1 парчиња Висока Прецизност Со Голема Брзина Машина Алатка Вретено Топката Завртка 30TAC62B SUC10PN7B 30TAC62C Suhpn7c Големина

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Лежишта Лежиштеаголни контактни лежишта, мало триење, голема брзина, повеќе абење и издржливост.Површината е мазна и мазна.Фалсификувани од висококвалитетен челик за лежиште, висока прецизност и долг век на траење.Висока густина, силна способност против оксидација и добри антикорозивни перформанси.Парот со топчести завртки е идеален за претворање на ротационото движење во линеарно движење или претворање на линеарното движење во ротационо движење. Парот со топчести завртки се состои од завртка, навртка, уред за рикверц и топка. Функцијата на парот со топчести завртки е да го претвори ротационото движење во линеарно движење или да го претвори вртежниот момент во аксијална повторувачка сила, која е и висока прецизност и реверзибилна. И карактеристики со висока ефикасност неговиот број е еден. Тоа може да биде произволно исти. Доколку се потребни повеќе од една, тие можат да се комбинираат во која било комбинација според реалните потреби.

Други карактеристики

Најдобри понуди