.

.

Зефир бавен удар стаклен кертриџ осигурувач 6x30mm 250V

Зефир бавен удар стаклен кертриџ осигурувач 6x30mm 250V

DEN 111.84

Количина на стоки
Тековен

Оценето 10 A 250 V бавно дејство / стаклен кертриџ со бавен удар Крајни капачиња изработени од месинг со висока спроводливост на никел. 6x30mm (1/4 "x 1-1/4") вкупни димензии. Во согласност со ул/CSA 248-14 се обезбедува низок капацитет на кршење. Заменува многу дигитални осигурувачи на мулти -метар (DMM). Оценето 10 A 250 V бавно дејство / стаклен кертриџ со бавен удар. Крајни капачиња изработени од месинг со висока спроводливост на никел. 6x30mm (1/4 "x 1-1/4") вкупни димензии. Во согласност со ул/CSA 248-14 се обезбедува низок капацитет на кршење. Заменува многу дигитални осигурувачи на мулти -метар (DMM). Опис : Заштитете ја вашата инвестиција со осигурувач со бавен удар на Зефир. Многу од денешните електроника и домашни уреди се заштитени со осигурувачи во случај на моќност. Во согласност со ул. Другите инфериорни осигурувачи за брзо дејствување може да варираат за дури 1-2 засилувачи, што значи дека вашиот осигурувач од 8 засилувачи може да не дува сè додека напојувањето се шири до 10 засилувачи.

Други карактеристики

Најдобри понуди