.

.

Максима ТОЧКА 5.1 Течност За Сопирачките-500мл

Максима ТОЧКА 5.1 Течност За Сопирачките-500мл

DEN 273.76

Количина на стоки
Тековен

Течноста за сопирачките и спојката со високи перформанси дизајнирана да ја подмачкува и заштитува критичната компонента на системот за сопирање додека обезбедува сигурна моќ на запирање Формулацијата за заклучување против пареа ја одржува одговорноста и перформансите борејќи се и со контаминација на вода и со испарување. Напредната хемија се спротивставува на корозија, оксидација и е компатибилна со сбр, ЕПДМ и природни гуми. Ги надминува барањата НА САД FMVSS 116 ТОЧКА 5.1, ТОЧКА 3 & ТОЧКА 4, S 'J1703, S' J1704, И ISO 4925 (Класи 3, 4 и 5. Сува Точка НА Вриење 516 F (269 C), Влажна Точка НА Вриење 369 F (187 C).

Други карактеристики

Најдобри понуди