.

.

СЕВЕРНОТО ЛИЦЕ Аконкагва 2 Дуксер

СЕВЕРНОТО ЛИЦЕ Аконкагва 2 Дуксер

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

100% Руно Произведено во САД или Увезено. Полиестер поставата. Затворање на патент. Машинско Перење. Земете студени денови и ноќи во чекор со водоотпорната, долу изолирана Хауба Аконкагва 2, именувана по највисокиот врв на Западната Хемисфера. Оваа јакна комбинира природни и рециклирани синтетички изолации за да ја зачува топлината на телото и да ве одржува удобно речиси насекаде. РЕЦИКЛИРАНА ИЗОЛАЦИЈА. Земете го студот со супериорна топлина благодарение на 550 пополнете гуска надолу. Вклучувајќи 200 грама Еко 70% - рециклирана полиестерска изолација во хаубата, јаремот, пазувите и џебовите, лесно ќе останете топли — дури и во влажно време. ВЕТРОУПОРНА ТКАЕНИНА. Направена со нашата напредна заштита На Виндвол и обложена Со Издржлива Водоотпорна (DWR) Завршница, оваа лесна, 100% ветроупорна јакна ве одржува потопла и поудобна во текот на целиот ден. СТАНДАРДНО ВКЛОПУВАЊЕ. Со ласкава форма и голема подвижност, оваа качулка е совршена за лесно носење или слоевитост.

Други карактеристики

Најдобри понуди