.

.

ЛАКНАЈТ Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча Месинг Плоча

ЛАКНАЈТ Месинг Метал Тенок Лим Фолија Плоча Месинг Плоча

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Материјал : Месинг 2ммх30ммх1000мм, 0. 2ммх50ммх1000мм,. Главно се користи за производство на прецизни инструменти, делови за бродови, занитвам, алатки за сечење и разни прецизни делови, панели за хидроизолација на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, декорација, хоби, занаети и самостојни проекти; прецизна обработка, електроди, експерименти за електролиза итн. Има силна отпорност на абење, висока јачина, цврстина , добра обработка, лесно заварување, Погодно За производство на сите видови компоненти за длабоко цртање и сила на свиткување. Лесен за заварување, погоден за производство на сите видови компоненти за длабоко цртање и сила на свиткување. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисокопис на производот големина : 0.2ммх30ммх1000мм, 0.2ммх50ммх1000мм опис на производот опис : Опсег на примена : како што се ремени за резервоари за вода, водоводни и дренажни цевки, медални мевови, серпентини цевки, сложени мали производи, занаети, хардверски делови,музички инструменти, машини, електронски делови итн. сорти на обичен месинг. Поради својата добра пластичност, погоден е за производство на плочи, шипки, жици, цевки и длабоко нацртани делови, како што се кондензаторски цевки, топлински цевки и механички и електрични делови, за делови за оптоварување направени од разни длабоки напрегања на цртање и свиткување, како што се иглички, навртки, подлошки, навртки, канали, барометарски пружини, екрани, делови на радијаторот, ниво и сечење на даската за сечење итн.

Други карактеристики

Најдобри понуди