.

.

ГЕ Осветлување 69168 38-ВАТИ ПАР30 Долг Врат, 550-Лумени, Енергетски Ефикасна Халогена Рефлекторска Сијалица Со Средна Основа,

ГЕ Осветлување 69168 38-ВАТИ ПАР30 Долг Врат, 550-Лумени, Енергетски Ефикасна Халогена Рефлекторска Сијалица Со Средна Основа,

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Ге ДОЛГ ВРАТ ПАР30 халоген, 25 степен поплава светлина Користи само 38 вати (50 W еквивалент) обезбедувајќи 550 лумени, 1500 часа. Топла бела боја (2850К) обезбедување пријатна, релаксирачка светлина. Внатрешен рефлектор со средна основа (Е26) за употреба во насочни тела како што е вдлабнато осветлување на конзервата. Проценетата годишна цена на енергија 4,58 врз основа на 3 часа дневно 0,11 за k Wh. Ге енергетски ефикасни халогени светилки даваат јасна, бела светлина. Овој ненадминат квалитет на светлина е идеален за додавање длабочина, драма и интерес во секоја просторија. Овие ге енергетски ефикасни халогени рефлектори користат помалку енергија од стандардните халогени светилки, заштедувајќи пари на енергија. Ге енергетски ефикасни халогени рефлектори имаат леќи дизајнирани да обезбедат прецизна шема на зрак, издавајќи широки зраци на јасна, бела светлина низ внатрешноста на вашиот дом.

Други карактеристики

Најдобри понуди