.

.

Soarea Premium Multifocus читање очила за мажи Прогресивни леќи Мултифокални читатели на компјутер - блокирање на сина светлина

Soarea Premium Multifocus читање очила за мажи Прогресивни леќи Мултифокални читатели на компјутер - блокирање на сина светлина

DEN 271.84

Количина на стоки
Тековен

Увезени Поликарбонат леќи. Не поларизирани. Анти-сина лесна обвивка. Ширина на леќи : 55 милиметри. Мост : 20 милиметри. АРМ : 140 милиметри. Читатели на прогресивни леќи - Пар очила ги задоволува сите ваши дневни потреби. Долниот дел на леќите е зголемување на целосна моќност, а потоа се користи за читање на скоро растојание. Средниот дел е зголемување на полу-моќта за работа на компјутер, гледање телевизија, итн. Делот е скоро без моќност за секојдневна комуникација. Дизајн на половина рамка и пролетна шарка - Очилата со половина раб можат да ви обезбедат пошироко поле на визија и исто така да ја намалат целокупната тежина на очилата, рамка за пролетна шарка може да одговара на повеќето форми на главата, подобрена удобност за носење. Премиум материјал - IP -позлатена рамка е изработена од супер лесна легура, IP електропланирање процес, никогаш нема да избледи, што има добар сјај и текстура, мала тежина и отпорност на корозија. Леќи со смола со висока светлина, што може да блокира штетно сина светлина 100% и да го намали заморот на очите и да ве натера да спиете подобро. Блокирање на сина светлина - леќи против сина светлина и UV400 ви помагаат да се спротивставите на 100% штетно сино светло и рефлективно и UVA/UVB зраци, уживајте во вашето дигитално време, без грижа за замор на очите, заматен вид и главоболка, подобрување на подобар сон, обезбедете цело ден Заштита. Мултифокални очила за работната површина - Нашите очила се дизајнирани за деловни мажи кои поминуваат многу време пред компјутер во канцеларијата, со класична правоаголна рамка на полу -рамка. Може да видите близу и далеку визија во рамките на 3 FEET без да мора Извадете ги очилата премногу често, а леќите се отпорни на влијание со висок пренос на светлина, блокирајќи 90% од штетното сино светло. Поликарбонат леќи. Не поларизирани. Анти-сина лесна обвивка. Ширина на леќи : 55 милиметри. Мост : 20 милиметри. АРМ : 140 милиметри. Читатели на прогресивни леќи - Пар очила ги задоволува сите ваши дневни потреби. Долниот дел на леќите е зголемување на целосна моќност, а потоа се користи за читање на скоро растојание. Средниот дел е зголемување на полу-моќта за работа на компјутер, гледање телевизија, итн. Делот е скоро без моќност за секојдневна комуникација. Дизајн на половина рамка и пролетна шарка - Очилата со половина раб можат да ви обезбедат пошироко поле на визија и исто така да ја намалат целокупната тежина на очилата, рамка за пролетна шарка може да одговара на повеќето форми на главата, подобрена удобност за носење.

Други карактеристики

Најдобри понуди