.

.

Гроздобер фотографија на Чарлс, принцот од Велс кој стои со мажи.

Гроздобер фотографија на Чарлс, принцот од Велс кој стои со мажи.

DEN 1048.00

Количина на стоки
Тековен

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Има само една копија од секоја фотографија. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Одлично за wallиден декор. Оригинално парче историја во вашиот дом или во вашата канцеларија. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Големината на фотографијата 7.1" Чарлс, принцот од Велс е најстарото дете и наследник на кралицата Елизабета Втора. Познат алтернативно во Шкотска како војвода од Ротесај и во Југозападна Англија како војвода од Корнвол, тој е наследник на најдолгиот сервис во британската историја, откако ја имаше позицијата од 1952 година. Тој е исто така најстарата личност што е следната во линија на престолот од Софија на Хановер (наследник претпоставен на кралицата Ен), која почина во 1714 година на 83 -годишна возраст. Роден е во 14 ноември 1948 година. Оваа фотографија потекнува од архивата на фотографии на Меѓународните списанија. ИМС беше уредничка архива на фотографии во Скандинавија основана во 1948 година, но еволуираше од постарите архиви кои имаат слики во колекцијата исто така.

Други карактеристики

Најдобри понуди