.

.

Гроздобер фотографија на принцот Мајкл од Грција како игра со семејството во нивниот двор.

Гроздобер фотографија на принцот Мајкл од Грција како игра со семејството во нивниот двор.

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Има само една копија од секоја фотографија. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Одлично за wallиден декор. Оригинално парче историја во вашиот дом или во вашата канцеларија. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Големина на големината на фотографијата 9,5 "x 7.1" Принцот Мајкл од Грција играјќи го своето семејство во нивниот двор. Пренс Мајкл од Грција и Данска, РЕ (роден на 7 јануари 1939 година) е автор на неколку историски романи и биографии, како и придонеси писател на архитектонски дигестија. Тој е исто така татковски прв братучед на принцот Филип, војвода од Единбург. Оваа фотографија потекнува од Архивата на фотографии на Меѓународните списанија за услуги. ИМС беше уредничка архива на фотографии во Скандинавија основана во 1948 година, но еволуираше од постарите архиви кои имаат слики во колекцијата исто така.

Други карактеристики

Најдобри понуди