.

.

Тру-Реј Премиум градежна хартија, црно-бело, 12 x 18, 72 листови

Тру-Реј Премиум градежна хартија, црно-бело, 12 x 18, 72 листови

DEN 239.84

Количина на стоки
Тековен

Тешка категорија 100% сулфит хартија со сулфит е совршен за секој проект за уметност и занаетчиство Доволно тешко за да се постигне постигнување, преклопување и виткање без пукање и кинење. Супериорна отпорност на избледи за посветли, подолги проекти. Содржи најпродавани бои за да не снема црно-бело. Без киселина и рециклирачки. #1 Наставник по уметност претпочитан!. Тешка категорија 100% сулфит хартија со сулфит е совршен за секој проект за уметност и занаетчиство. Доволно тешко за да се постигне постигнување, преклопување и виткање без пукање и кинење. Супериорна отпорност на бледнее за посветли, подолги проекти. Без киселина и рециклирачки. Изградба на хартија Sun Works од Pacon, бренд одобрен од наставникот #1!. Градежна хартија со тешка категорија. Малку текстурирани чаршафи што се сече и се склопуваат рамномерно без пукање. Одлична вредност за сите уметности и занаетчиски проекти. Светли и конзистентни бои. Голема вредност!. Лесна градежна хартија… совршена за мали раце. Виножито на бои за буквално секој проект.

Други карактеристики

Најдобри понуди