.

.

Брејди 86256 Опасност Етикета, Настава, 5 Ширина

Брејди 86256 Опасност Етикета, Настава, 5 Ширина

DEN 212.64

Количина на стоки
Тековен

Времето до 8 години на отворено, дури и подолго во затворени простории и издржува широки температурни варијации (До 230°F) Флексибилниот материјал е во согласност со повеќето површини додека заштитената графика држи до сурови средини, абразија и повторени излевања и чистење. Постојаното лепило чувствително на притисок формира долготрајна врска дури и со најтешките површини и форми. Лепилото за ладна температура овозможува нанесување на ознаката на 0°F (-18°C). Опсег на температура на услугата : -40 ° до 230 °F. Својства На Отпорност-Отпорни На Триење, Хемиски Отпорни. Брејди произведува знаци, етикети, заклучување/означување, безбедносни уреди и системи за печатење и софтвер што се користат во електрониката, телекомуникациите, производството, електричната, градежништвото, образованието и медицинската индустрија. Компанијата, основана во 1914 година, е со седиште Во Милвоки, ВИ.

Други карактеристики

Најдобри понуди