.

.

307-437, Адаптер За Полнење Течност За Пренос Анти Деформација Рѓосувачки Цврст За Автомобил

307-437, Адаптер За Полнење Течност За Пренос Анти Деформација Рѓосувачки Цврст За Автомобил

DEN 2.33

Количина на стоки
Тековен

Фитмент : адаптерот за полнење Течности е замена за Истражувачите, замена за Авијатичар, замена за Планинар и модели со помош НА преносот 5 R55 W Заменете Го Бројот На Делот : Бројот На Вкрстениот референтен дел на адаптерот за полнење на течноста за пренос е 307-437 и ПРЕКУ ШАЛТЕР 6604, според оригиналниот стандард. Премиум Материјал : адаптерот За полнење Со Транс течност е изработен од врвен метален материјал, анти ' рѓа, висока јачина, не е лесен за деформација или кршење, цврст и издржлив. Одлични Перформанси : Професионално производство, извонредна изработка, висока точност, стабилни перформанси и висока сигурност. Едноставна Инсталација : инсталацијата е едноставна, директна замена за старата или скршената, погодна за користење, заштедете време и енергија. Фитмент : адаптерот за полнење Течности е замена за Истражувачите, замена за Авијатичар, замена за Планинар и модели со помош НА преносот 5 R55 W. Заменете Го Бројот На Делот : Бројот На Вкрстениот референтен дел на адаптерот за полнење на течноста за пренос е 307-437 и ПРЕКУ ШАЛТЕР 6604, според оригиналниот стандард. Премиум Материјал : адаптерот За полнење Со Транс течност е изработен од врвен метален материјал, анти ' рѓа, висока јачина, не е лесен за деформација или кршење, цврст и издржлив. Одлични Перформанси : Професионално производство, извонредна изработка, висока точност, стабилни перформанси и висока сигурност.

Други карактеристики

Item Type:
Transmission Fluid Fill Adapter
Material:
Metal
Cross Reference Part Number:
 307-437, OTC 6604
Fitment:
 Replacement for Explorers, replacement for Lincoln Aviator, replacement for Mountaineer, and models using the 5R55W transmission 2003 newer.
Package List:
1 xTransmission Fluid Fill Adapter :
Please double check the part number of your item, matching information is for reference only. If you are unsure of the item, please contact us before buying to avoid unnecessary return, thanks! :

Најдобри понуди