.

.

Максима 49-479128 Про Опрема Нафта Случај

Максима 49-479128 Про Опрема Нафта Случај

DEN 159.84

Количина на стоки
Тековен

За најдобри перформанси, следете ги препораките на производителите во упатството за сопственикот на вашето возило 100% синтетички basedер-базирани. Го намалува триењето и абењето. Се спротивставува на стрижење и механички дефект. Конзистентна дебелина на филмот на различни работни температури. Супериорна заштита при врвни оптоварувања. ПРО ОПРЕМА е целосна синтетички ,earер базирани на менувачот нафта нуди ненадмината перформанси и заштита. Регенеративните, синтетички полимери се спротивставуваат на стрижење, механички дефект и губење на вискозноста на маслото. Формулата со висок индекс на вискозност (VI) нуди конзистентна дебелина и перформанси на филмот во поголем опсег на работна температура. Технолошки напредната формула ја зголемува коњската сила и обезбедува супериорна заштита против абење и екстремен притисок од врвни оптоварувања и покачени температури. Површинската активна хемија обезбедува ултра висока филмска адхезија на лицата на менувачот, овозможувајќи поголема способност за носење оптоварување и заштита на областите на интерфејсот на критичната брзина и контактните точки.

Други карактеристики

Најдобри понуди