.

.

Еспресо Машина Маст, 2 х 10г Силиконски Маст За Одржување Комплет За Нега и Одржување На Сите Кафе Машини, Храна Одделение Маст За Сите Експресо Машини

Еспресо Машина Маст, 2 х 10г Силиконски Маст За Одржување Комплет За Нега и Одржување На Сите Кафе Машини, Храна Одделение

DEN 1456.00

Количина на стоки
Тековен

Силиконска Маст за храна : Маснотиите За Машини За Еспресо се специјално формулирани со најквалитетни силиконски течности и адитиви за да се задоволат уникатните барања поставени на опремата за преработка на храна Овој силиконски лубрикант за маснотии помина СЕРТИФИКАЦИЈА ЗА Сертификат NFC H1 SG. Улогата На Маснотиите На Машината За Еспресо : менувачот во мелницата за кафе е клучна компонента за пренос. Менувачот ја придвижува работата на сечилото и го зголемува ротациониот вртежен момент на сечилото, што може подобро да ги меле зрната кафе. Затоа, од суштинско значење е да ја подмачкате мелницата за кафе. Изборот на соодветна силиконска маст може ефикасно да ги подмачкува и заштити брзините, да ја намали бучавата, да го намали абењето на менувачот, да го продолжи работниот век на мелницата и да обезбеди мелење. Лесен За Употреба : пиварницата на најцелосно автоматските машини за еспресо може да се демонтира и исчисти. Отворете ја лушпата на страната на машината за кафе (сервисната врата, обично со специјална рачка), можете да ја видите пиварницата и да ја исушите по чистењето. Исушете ја пиварницата, а потоа рамномерно нанесете ја маснотијата за лубрикант за храна на шините од двете страни на пиварницата или погонското вратило. Обрнете внимание на рамномерно нанесување, можете да ја користите малата четка што ја дистрибуираме за маснотии безбедни за храна. Погоден За Повеќе Мали Апарати : не само погоден За сите експресо машини, туку и погоден за машини за готвење, машини за додатоци во исхраната, машини за млеко од соја и други модели. Силиконска маст одделение за храна е најдобриот избор за одржување и нега на мали апарати за домаќинство. Внимателна услуга по продажбата : задоволството на Клиентите е секогаш прво. Ако не сте задоволни со гелот за подмачкување безбеден за храна што го добивте, слободно контактирајте не, со задоволство ќе ви обезбедиме замена или враќање на средствата.

Други карактеристики

Најдобри понуди