.

.

Ахл Сет од 4 Комплети За Алатки за Чистење Карбуратори, Млаз За Нечистотија На Карбураторот Отстранете Го Средството За Чистење ЗА Мопед За Мотоцикли АТВ Мотоцикл З

Ахл Сет од 4 Комплети За Алатки за Чистење Карбуратори, Млаз За Нечистотија На Карбураторот Отстранете Го Средството За Чистење ЗА Мопед

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

●Материјал : Изработен Од Најлонски четки со висока густина и материјал од нерѓосувачки челик, отпорен на ' рѓа, не-деформирачки со добра еластичност и без губење на косата, Спирални влакна, одличен пристап до внатрешната страна, што го прави миењето јасно и темелно ●Игли и четки за чистење : Совршен За расчистување на блокадите или пречките во тесниот премин на карбураторот за авто мотоцикли. Доаѓа со отстранлив прстен за клучеви за практично закачување и складирање. ●Апликација : одговара На Моторот На Карбураторот Мото, Отстранување На Наслаги Од Јаглеродна Нечистотија. Лесно исчистете ја бојата од сите тешко достапни области во воздушна четка, пиштол за прскање или која било друга ставка со мали отвори на кои им треба чистење како врвот на течноста и капачето за воздух. Вклучува пакет : 4сет(36 Игли За Чистење + 24 Најлонски Четки). Ако имате било какви проблеми по добивањето на нашите производи, ве молиме слободно контактирајте не преку е-пошта . Се надеваме дека со добра комуникација ќе ви донесеме подобро решение. Спецификација : четки за Чистење боја : црна четка количина : 6 парчиња игли за чистење карактеристика : нерѓосувачки челик жица намотување боја : сребрена количина : 9 парчиња овие игли и четки за чистење се корисни за чистење на мали отвори како што се пиштоли, млазници, воздушни алати, печки за кампување итн.Карактеристики : 1. Одличен е отпорен на ' рѓа, флексибилен и без влакненца, специјалниот спирален дизајн за четките може добро да контактира со внатрешната страна на садот за потемелно чистење, решавајќи го проблемот со јазот и слепиот агол што го имаат нормалните алатки. Секој сет од 9 игли и 6 четки доаѓа со отстранлив прстен за клучеви за брз и лесен пристап.

Други карактеристики

Cleaning brushes :
Color:
black brush
Quantity:
6 pieces
Cleaning needles :
Feature:
stainless steel wire winding
Color:
silver
Quantity:
9 pieces
These cleaning needles and brushes are useful to clean small orifices such as gun-jets, nozzles, air tools, camping stoves, and so on. :
Features:
1. It’s excellent rust-proof, flexible and lint-free, special spiral design for the brushes can contact well with the inner side of container for more thorough cleaning, solving the gap and blind angle problem that normal tools have. :
2. Each set of 9 needles and 6 brushes comes with a detachable key ring for quick and easy access. All brushes have a convenient loop at the end of the handle to hang when not in use or to reattach to the key ring for safe keeping. :
3.Reliable and durable, made up of stainless steel and nylon bristles; Easy to carry and store for a lightweight and compact design. :
Function:
This motorcycle carburetor cleaning tool kit is designed to clean dirt from small jets and carbohydrate channels to help your motorcycle run well. :
Spiral bristles are designed to make it easy to get inside and clean thoroughly. :
Notes:
1. Please be sure to check the product size when purchasing. Notes:
2. If you have any questions after receiving our products, please contact us before leaving feedback or complaints;
We hope that through good communication, we can bring you better solutions. :

Најдобри понуди