.

.

Флуанс Елита Со Висока Дефиниција Опкружувачки Звук Домашно Кино 7.1 Систем На Звучници, Вклучувајќи Кули За Подови, Централен Канал, Опкружувачки, Задни Опкружувач

Флуанс Елита Со Висока Дефиниција Опкружувачки Звук Домашно Кино 7.1 Систем На Звучници, Вклучувајќи Кули За Подови, Централен Канал, Опкружувачки,

DEN 1241.60

Количина на стоки
Тековен

71 Систем На Звучници-Стручно тембр се совпадна со 7 систем на звучници со моќен сабвуфер од 10 инчи што ќе ве опкружува со секоја брилијантна нијанса како што сакаше уметникот. 3-Насочни Подни Кули-високотонци Со Висока фреквенција, динамичен среден опсег и сабвуфер се спојуваат во прецизно изработено куќиште за да се потисне изобличувањето и да се обезбеди точен одговор. Динамички Опкружувања-Извонредна репродукција на најдобрите детали, Елитните Опкружувања се многу точен и интензивно музички систем со широк фреквентен одговор и ниско изобличување. Моќно Филмско Искуство-Со 10-инчен Сабвуфер Кој испумпува бас што тресе соба за навистина извонредно искуство што ги доведува вашите филмови и музика до нови длабочини. Прецизно Изработени Кабинети-Може да се Пофали со класичен финиш од дрво, инженерскиот кабинет од дрво од мдф обезбедува природен звук без изобличување кој нуди чисто искуство за слушање. Елитниот Систем На Звучници 7.1 обезбедува сјајни и привлечни перформанси со вешто усогласен опкружувачки звучен систем со 7 звучници. Премиум компонентите обезбедуваат репродукција на звук што ќе ги надмине очекувањата на аудиофилот. Од моќните соло екскурзии до дефинираните стихови, подните кули, опкружувањата, задните опкружувања, централниот канал и сабвуферот се усогласуваат за вистински искуства за слушање.Звучници Усогласени со Вашиот Животен Стил Кога Елитниот Систем се користи Во долби опкружувачки и ДТС системи навистина можете да слушнете што би требало да биде домашно кино. Секој звучник обезбедува супериорни перформанси на секое ниво на јачина на звук со извонредна прецизност и јасност, што ви овозможува да го впиете целото драматично влијание што може да го испорача вашата музика и филмови.Зголемените Височини Ги Зголемуваат ушите со возбудливи високи ноти репродуцирани од Елитниот Систем. Врвните високотонци на свилена купола обезбедуваат неверојатни, кристално јасни изведби.

Други карактеристики

Најдобри понуди