.

.

ОСД Форца 8 Омни Звучник 360° Дисперзија На Звук 200w Засилен Отпорен На Временски Услови Издржлив Кабинет Бронза, Сингл

ОСД Форца 8 Омни Звучник 360° Дисперзија На Звук 200w Засилен Отпорен На Временски Услови Издржлив Кабинет Бронза, Сингл

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

ИЗВОНРЕДЕН НАДВОРЕШЕН ЗВУК : издржлив и водоотпорен сештојасен звучник кој обезбедува 360° звук за извонредно аудио во надворешни простори РАКУВАЊЕ СО МОЌНОСТ ОД 200 W : Се Справува со моќност Од 200 Вати за аудио искуство со целосен опсег, висока верност. ДИЗАЈН НА СИТЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ : Изработен со армирано влакно од смола што издржува топла, студена и дождлива клима. БОГАТИ ИЗДИГНУВАЊА и ПАДОВИ : Вклучува надграден 8" вуфер и 1" милар вицер твитер за поголем опсег на фреквенција, остри издигнувања и богати падови. КАМУФЛИРАНО КУЌИШТЕ : Уникатната античка бронзена боја лесно се вклопува во секоја надворешна средина. ИЗВОНРЕДЕН НАДВОРЕШЕН ЗВУК : издржлив и водоотпорен сештојасен звучник кој обезбедува 360° звук за извонредно аудио во надворешни простори. РАКУВАЊЕ СО МОЌНОСТ ОД 200 W : Се Справува со моќност Од 200 Вати за аудио искуство со целосен опсег, висока верност. ДИЗАЈН НА СИТЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ : Изработен со армирано влакно од смола што издржува топла, студена и дождлива клима. БОГАТИ ИЗДИГНУВАЊА и ПАДОВИ : Вклучува надграден 8" вуфер и 1" милар вицер твитер за поголем опсег на фреквенција, остри издигнувања и богати падови. КАМУФЛИРАНО КУЌИШТЕ : Уникатната античка бронзена боја лесно се вклопува во секоја надворешна средина. FORZA-850 На OSD Audio е издржлив и Отпорен На временски услови Омни звучник кој обезбедува извонреден звук на надворешните аудио системи. Оценет на 200 Вати, овој скришум Омни-насочен звучник обезбедува јасни издигнувања и средни, како и мазни и моќни бас белешки. Изработен од влакна со висок удар, смола, звучникот ФОРЦА-850 во земјата издржува нечистотија, прашина и дожд, како и студена и висока температура клима. Античката бронзена боја лесно се вклопува со пејзажи на отворено и поставувањето на Овој Сештојаден надворешен звучник не може да биде полесно. Едноставно приклучете го во засилувач или приемник со директен погребен кабел за звучници, закопајте го звучникот според упатствата и уживајте во одличен звук во дворот, базенот или дворот.

Други карактеристики

Најдобри понуди